Wiskosuplementacja

Pierwszym celem leczenia choroby zwyrodnieniowej (OA) stawu jest obniżenie poziomu bólu. Podstawą leczenia OA jest podawanie leków przeciwbólowych (NLPZ) oraz stosowanie rehabilitacji.

Nową procedurą w leczeniu OA jest wiskosuplementacja polegająca na wstrzyknięciu kwasu hialuronowgo do chorego stawu. Kwas hialuronowy jest naturalną częścią płynu stawowego. Warunkuje on lepko-sprężyste właściwości płynu stawowego i odgrywa istotną rolę w prawidłowym ruchu stawu.

Choroba zwyrodnieniowa powoduje zmniejszenie zawartości kwasu hialuronowego, dlatego postanowiono uzupełnić go syntetycznymi odpowiednikami. W naszym ośrodku lekarz na wizycie zaproponuje Państwu odpowiedni preparat (propozycje poniżej wraz z linkiem).

Wiskosuplementacja to metoda polegająca na dostawowej suplementacji soli kwasu hialuronowgo. Zabieg ten powoduje zwiększenie lepkości i sprężystości płynu stawowego, jego odżywienie i zwiększenie śliskości chrząstki stawowej, co poprawia właściwości biomechaniczne stawu.

Po iniekcji preparatu, zwiększa się smarowanie stawu co powoduje zmniejszenie bólu i poprawia ruchomość stawu.

 

Obecnie na świecie stosuje się kilka preparatów kwasu hialurowowego. W naszym ośrodku przygotowaliśmy dla Państwa następujące leki:

 

DUROLANE www.durolane.com www.pacjent-info.pl

ORTHOVISC www.orthovisc.pl

MONOVISC www.monovisc.pl

SYNOCROM www.croma.pl/synocrom